Intro

logo

  Nasza firma powstała w roku 1991
z inicjatywy Anny i Stanisława Morawskich, jako jedna z pierwszych prywatnych przychodni stomatologicznych. Rozwój firmy zaowocował rozpoczęciem działalności nie tylko w Nowym Sączu, lecz również
w Limanowej. Obecnie pracujemy także
w nowej, nowocześnie zorganizowanej placówce, oferując specjalistyczne leczenie
na najwyższym poziomie.

   Celem naszym jest osiągnięcie maksymalnego efektu estetycznego, przy jednoczesnym zachowaniu prawidłowej terapii leczniczej. Zapewniamy również wysoki komfort oraz intymność przeprowadzanych zabiegów,
a nowoczesne wyposażenie przychodni zdecydowanie zwiększa możliwości diagnostyczne i terapeutyczne.

      Drodzy Pacjenci. Prosimy o Wasze pytania
i uwagi. Współpracujmy – cieszmy się życiem, zdrowiem i wspaniałym uśmiechem.

dr n. med.
logo

Nasza oferta

Stomatologia skupiająca się na funkcji i estetyce

W naszej przychodni od lat zajmujemy się leczeniem wielospecjalistycznym, kierując się holistycznym podejściem do problemów z którymi borykają się pacjenci. Skupiając szczególną uwagę na odbudowie i zachowaniu prawidłowej funkcji zębów i tkanek otaczających nie możemy pominąć ich estetyki.

Łącząc doświadczenie z nowoczesnymi urządzeniami i technikami leczenia jesteśmy w stanie zapewnić doskonały efekt nawet najbardziej wymagającym pacjentom.

Poprawę estetyki uzębienia uzyskujemy poprzez łączenie ze sobą różnych technik i metod pracy m. in.:

 • Profesjonalne oczyszczanie powierzchni zębów i wybielanie.
 • Odbudowa zębów najwyższej jakości materiałami kompozytowymi.
 • Odbudowa licówkami i koronami ceramicznymi.
 • Leczenie implantoprotetyczne.


Endodoncja – leczenie kanałowe

Głębokie uszkodzenie tkanek twardych zęba , urazy mechaniczne lub stany zapalne tkanek otaczających zęby mogą doprowadzić do utraty żywotności miazgi zęba (pot. nerwu) a co za tym idzie do konieczności wykonania leczenia kanałowego. W naszej przychodni oferujemy leczenie kanałowe o najwyższym standardzie. Większość przypadków, w tym najtrudniejsze jak|: leczenie kanałów zakrzywionych, zobliterowanych (pot. zwapniałych), kanałów w których pojawiły się niedokładności lub trudności w poprzedzającym leczeniu np. złamane narzędzia endodontyczne, leczone są z wykorzystaniem mikroskopu.

Dzięki zastosowaniu powiększenia obrazu mikroskop zabiegowy umożliwia eliminację podstawowej trudności, która pojawia się w trakcie leczenia- ograniczonej widoczności kanałów.

Dodatkowymi elementami podnoszącymi skuteczność terapii jest stosowanie nowoczesnych rozwiązań jak mechaniczne opracowanie kanałów, dezynfekcja ultradźwiękowa lub laserowa oraz nowoczesne systemy wypełniania kanałów.


Profesjonalna profilaktyka stomatologiczna

W procesie leczenia stomatologicznego działania profilaktyczne mają szczególne znaczenie i warunkują zachowanie zdrowia i estetyki zębów i dziąseł.

Szeroka współpraca zespołu stomatologów i higienistek stomatologicznych w naszej przychodni daje nam możliwość objęcia naszych pacjentów zaawansowanymi programami profilaktycznymi. Naszym celem jest zapobieganie rozwojowi próchnicy zębów oraz chorób dziąseł i chorób tkanek wokół implantów zębowych.

Obejmujemy opieką profilaktyczną nawet najbardziej wymagających pacjentów w tym:

 • Kobiety w ciąży
 • Dzieci
 • Pacjentów w trakcie leczenia periodontologicznego (schorzenia dziąseł i tkanek otaczających zęby)
 • Pacjentów po leczeniu implantoprotetycznym

Dysponujemy nowoczesnymi urządzeniami, które umożliwiają nam wykonywanie zabiegów profesjonalnego skalingu (usuwania kamienia) nad- i poddziąsłowego, piaskowania i polerowania powierzchni zębów, lakierowania i lakowania zębów oraz laserowego leczenia nadwrażliwości zębów.

Systematyczna kontrola w połączeniu z profesjonalnymi zabiegami profilaktycznymi oraz indywidualnie dobranymi zabiegami higienicznymi przeprowadzanymi przez pacjenta w domu zapobiega powstawaniu chorób dziąseł oraz nowych zmian próchnicowych.


Wybielanie zębów

W naszej przychodni oferujemy zabiegi profesjonalnego wybielania zębów. W zależności od potrzeb pacjenta i wskazań estetycznych dysponujemy metodami wybielania:

 1. Walking bleach – jest to metoda wybielania pojedynczych zębów w przypadku ich przebarwienia np. po leczeniu kanałowym.
 2. Metoda nakładkowa – umożliwia wybielanie całych łuków zębowych. Wykorzystuje działanie specjalistycznego żelu wybielającego, który pacjent zakłada do indywidualnie dopasowanych nakładek na zęby. Wybielanie tą metodą trwa od 1-3 tygodni.
 3. Wybielanie laserowe – dzięki połaczniu działania żelu wybielającego oraz światła lasera umożliwia uzyskanie efektu wybielania powierzchni zębów już w trakcie jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Wykorzystujemy najwyższej klasy laser diodowy Smart mPRO firmy Lasotronix, którego działanie umożliwia uzyskanie maksymalnego efektu wybielania w możliwie najkrótszym czasie. Wybielanie laserowe wyróżnia również bezpieczeństwo oraz zminimalizowanie nadwrażliwości zębów po zabiegu w porównaniu do innych metod stosowanych w gabinetach stomatologicznych i kosmetycznych.

Każdy zabieg wybielania poprzedzony jest konsultacją i badaniem stomatologicznym oraz zabiegiem profesjonalnego oczyszczania powierzchni zębów. Zabieg wybielania jest procedurą bezpieczną dla pacjenta, poprawiającą estetykę uzębienia, pod warunkiem jego przeprowadzenia przez wyszkolony personel: higienistkę stomatologiczną lub lekarza stomatologa.


Periodontologia

Periodontologia jest dziedziną stomatologii zajmującą się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem chorób dotyczących tkanek otaczających zęby. Zdrowe dziąsła oraz pozostałe tkanki przyzębia, jak ozębna, kość wyrostka zębodołowego i cement korzeniowy stanowią tzw. aparat zawieszeniowy zęba. Ich prawidłowa funkcja warunkuje utrzymanie zębów w zębodole, a zatem jest niezbędna dla ich prawidłowej czynności. Wygląd dziąsła bardzo często warunkuje również estetykę uśmiechu.

Najczęstszym objawem toczącego się stanu zapalnego jest krwawienie dziąseł. Obrzęk, ból, obecność wysięków ropnych czy ruchomość zębów, to poważne objawy choroby przyzębia, wymagające prawidłowej diagnostyki oraz leczenia. W przypadku zaniechania leczenia prowadzą bezpośrednio do utraty zębów.

Wczesna diagnostyka oraz specjalistyczne leczenie pozwalają na zachowanie własnych zębów oraz zwiększenie estetyki zębowo – dziąsłowej.


Protetyka stomatologiczna

Oferujemy specjalistyczne leczenie protetyczne protezami stałymi oraz ruchomymi. Najdoskonalszy efekt estetyczny uzyskujemy poprzez wykonywanie licówek, koron oraz mostów pełnoceramicznych. Wszystkie prace protetyczne projektowane przez lekarza specjalistę wykonywane są przy użyciu łuku twarzowego i artykulatora, a diagnostykę, planowanie i komunikację z pacjentem zdecydowanie ułatwia zastosowanie profesjonalnego sprzętu fotograficznego. Wszystkie te urządzenia zdecydowanie zwiększają jakość i trwałość wszelkich prac protetycznych.


Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia to nie tylko ekstrakcje zębów, które wykonujemy jedynie w ostateczności. Nowoczesne zabiegi chirurgiczne pozwalają – wbrew stereotypom – na zachowanie, a nie utratę zębów lub korzeni. Wykonujemy m.in. resekcje, hemisekcje, plastykę połączeń ustno-zatokowych, augmentację wyrostków kostnych (m.in. przeszczepy kostne, czy implantacja materiałów kościozastępczych), usuwanie zębów zatrzymanych, itd.


Laseroterapia

Laser biostymulacyjny zdecydowanie i efektywnie wspomaga leczenie chirurgiczne, zwłaszcza w przypadkach trudno gojących się ran.


Stomatologia dziecięca

Oferujemy kompleksowe i bezstresowe leczenie małych pacjentów, a każdy przypadek staramy się przedyskutować z rodzicem lub opiekunem. Taka współpraca pomaga zrozumieć zawiłości leczenia zębów mlecznych oraz w dużej mierze zapobiega dalszym powikłaniom. Pamiętajmy, że próchnicę u dzieci można wyeliminować niemal w stu procentach. Potrzebne jest tylko zaangażowanie zarówno ze strony lekarza, jak i rodzica.


Radiologia

Prawidłowa diagnostyka radiologiczna jest jednym z najważniejszych elementów przyszłego leczenia. Urządzenia cyfrowe stosowane w naszej przychodni pozwalają zarówno na dokładną, komputerową analizę zdjęć - przy jednoczesnym zmniejszeniu dawki promieniowania jonizującego. Wykonujemy zdjęcia pantomograficzne z możliwością wydruku na kliszy fotograficznej oraz zdjęcia zębowe drukowane na papierze fotograficznym. Wykonane zdjęcia możemy również zapisać w formie cyfrowej na płycie CD, co pozwala na dokładniejszą diagnostykę przez lekarza prowadzącego.

Informacja o wpływie działalności wykonywanej przez jednostkę organizacyjną na zdrowie ludzi i na środowisko (PDF)


Przychodnia
Nowy Sącz | ul. Sucharskiego 1A
(róg Sucharskiego i Barskiej)


Tel: +48 18 547-25-25
Email: przychodnia@denticulus.pl

Godz. otwarcia:
pn. – pt. 9.00 – 18.00

Mapa dojazdu

Przychodnia
Nowy Sącz | ul. Nawojowska 3
(Słoneczko)


Tel: +48 18 443-68-90


Godz. otwarcia:
pn. – pt. 8.00 – 20.00

Mapa dojazdu

Przychodnia
Limanowa | ul. Zygmunta Augusta 6
 


Tel: +48 664-36-10-55

Mapa dojazdu

picture